اردی بهشتم جهنم است

یک جایی همین نزدیکی ها خواندم. نوشته بود : [ تنها شدن آنقدر سخت نیست که بی کس شدن سخت است. چرا که آدمی وقتی تنها می شود هنوز راه به جایی دارد، اما وقتی بی کس شد دیگر تمام است! ] تمام یعنی در حصاری اسیر می شود که غمهایش چون سیم خارداری در قلبش فرو خواهد نشست. آن وقت است که دیگر خالی خواهد شد! وقتی که در زندگی بی همسفر شد، دریغا که هر چه از درون فریاد زند بی نتیجه خواهد بود. و اوست بازده ی بازنده ها. و گذر زمان تکرار صفرهای پی در پی در مقابل آینه ی زندگی اش می شود. و دریغا اگر همه ی فرصتهای آدمی در گرو داشتن یک آشنا باشد. و سخت تر اینکه آشنایی غریبه شود. انگار که با تو نبوده است، ننشسته، نگفته و نخندیده.. آه خدای من چه چیزی تلخ تر از این می توانستی بیافرینی؟! نمی خواهم کسی بیاید مرثیه ام را بخواند و در سوگ بنشیند. می خواهم اینها را به دست واژه ها بسپارم، همچون شمع های روشنی که شب هنگام هندوها به رود گنگ می سپارند و در دل آرزو می کنند.


مربوط : خالی

/ 20 نظر / 19 بازدید
نمایش نظرات قبلی
خورشید

درود دیرزمانی است که به وبلاگت نیامده ام، چون قهر بودم! چون چند بار سرزدم و یادداشت گذاشتم ولی تو نیامدی(خیلی بچگانه است نه؟!)[قهر] ولی بیشتر از این دلم نیامد تنها و بی کست بگذارم!![چشمک] آمدم و نوشته ات را خواندم و آموختم تفاوت تنهایی و بی کسی را ******************** و اما "کشکول" هم به روز شد با: "هزار و یکمین خوانش از هزاران فریاد ناشنیده ی مردمان نادیده شده!" پس بیا و بخوان و راهنمایی کن شاد و پیروز و تندرست و نویسا باشی بدرود[گل]

فاضل

دمت گرم دوست! 2ماه دیگه میام!

مرجان دورودی وخانم علیزاده

با سلامی دوباره خدمت دوستان عزیز خبر رسانی داستان نفت صدسالگی پالایشگاه نفت بهانه ای ست برای آبادانی ها و هنرمندان این شهر تا کمی به عقب برگردند و به دوران طلایی شهر خویش نظری قابل تامل بیندازند. شهری که در روزگاری نه چندان دور یکی از قطب های فرهنگی و هنری کشور بود و هنرمندان مختلفی در رشته های مختلف هنری همچون سینما، تئاتر و داستان و... در دامن خود پرورش داد. دکترحمید نطقی،نجف دریابندری... منتظر حضور گرمتان هستیم

مرضیه

سلام اردی بهشت ؟!! حالا چرااا جهنم؟!! البته میدونم!! شاید بگی که من هیچی نمی فهمم ار حرفهایی که قبلا زدی!!! اما باید بگم... "بود آیا که در میکده ها بگشایند گره از کار فروبسته ما بگشایند اگر از بهر دل زاهد خودبین بستند دل قوی دار که از بهر خدا بگشایند" یادت نره!!! [لبخند] موفق باشین.

زهرا زارعی

سلام دوست قدیمی و عزیز تنهایی همیشه بهترین کست است. به روز شدم

مریم بانو

وقتی دنیا را انقدر کوچک کنی که گیرت یک نفر باشد لایق جهنمی

زینب

سلام. به نظر من تنها شدن سخت تر از بی کس شدنه ... اما در هر صورت هموانطور که گفتید نباید بهش فکر کرد. امیدوارم که هیچ کدوم برای هیچ کس اتفاق نیفته.

سارا

افرین خیلی باحال بود