اعترافات ناگهانی دوشنبه شب

دیشب وقتی در قلمرو خودم قدم میزدم از فرط بی حالی گوشه ای لمیدم. {مثل مست ها شاید هم خمار بودم!} کمی به احوال خودم رجوع کردم ، که این چه نگرش و منشی ست که در پیش گرفته ام؟! و این چه بازی ست که روزگار برایم رقم زده است؟!
اصلن من کی هستم و با خودم چه می کنم!؟ روزها و شب ها را مرور کردم ، آنچه بر من گذشته و در حال گذر بود ...
تنها بودم و تنها ... در خودم جستجو کردم و دیدم :
بیش از اندازه مغرور شده ام ، بی اندازه خودخواه! اخلاقم در خانه مناسب نیست، در محل کار ریاست طلب شده ام ، زورگو ، دیکتاتور ، برای خودم احمقانه است حتمن برای دیگران هم احمق جلوه می کنم. احترام به دیگران را فراموش کرده ام ، حالا هر کس که می خواهد باشد. عجولانه تصمیم می گیرم ، عبوصانه صحبت میکنم! اعتقاداتم!! سست و فراموش شده اند! عجیب است!! روزگاری چیزها و یا کسانی که برایم مقدس بودند (و هنوز هم هستند)  وقتی اسمشان را می آوردم اشک از چشمانم جاری می شد ، حالا برایم بی تفاوت... خشک و بی منظر شده اند!! خدا را صدا زدم ، آسمان شب بود ، جوابی نشنیدم! مضطرب شدم.. !
بی رحمی ؟! من هرگز بی رحم نبوده ام! با خودم حرف می زنم! هنوز به او فکر می کنم ! هر روز و تنها وقتی اسم او را با زبان به ذهنم می آورم گریه ام می گیرد ، که این هم از بی رحمی من است ! از خود خواهی ! که او دیگر نیست ، نخواهد آمد! اینها را نمی خواهم باور کنم! غرق گناهم ! غرق ، غرق...! گاهی از گناهی که می کنم هیچ احساس پشیمانی نمی کنم! از گناهان گذشته ام طلب بخشش ندارم! من از جهنم نمی ترسم و یا از مرگ ، ولی هرگز این چنین گستاخ نشده بودم! از کی ؟ چرا ؟ در خودم به دنبال جواب راه افتادم... جواب های متفاوتی را دنبال کردم ! هیچ کدام جواب اصلی و برایم قانع کننده نبود. آیا همه ی اینها نتیجه ی چه می تواند باشد؟! با خودم تکرار کردم! هی تکرار ، هی تکرار ... جواب های متعددی که می یافتم را کناره هم گذاشتم ... بی هدفی ، غرور  ، بدبینی ، گستاخی ، تعلل ، بی وجدانی ، دروغ ، غیبت ، و خیلی چیزهای دیگر که روح هر انسانی را کدر و متروک می کند... آخ خدای من ... همه ی آنها یک چیز را گواهی می دادند، و فقط یک چیز ...
من خدا را فراموش کرده ام !

بی ربط : رفیق ! 

/ 22 نظر / 8 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سپیده

سلام .خیلییییییی قشنگ نوشته بودی.با اجازه شما رو لینک کردم.خوشحال میشم از حضور و نظرت

دختر نگو بلا بگو(آتوسا)

به نظر شما قرآن خوندن با صوت درسته؟؟ من اینطور فک نمی کنم. عزیزم مهم نیست که ما چی فک می کنیم. مهم اینه که ببینیم خدا اجازه داده یا نه. هرکی با روش خودش قرآن می خونه نباید به خاطر عقاید خودمون خدا رو برای رنگی خاص زبانی خاص و روشی خاص محدود کنیم. این چیزیه که تو قرآن هست. اما اون که شما فک می کنی تو قران نیست. از این دید بهش فک کن.شاید من اشتباه میگم. اما باید ثابت کرد نه فقط سلیقه ی خودمون و در نظر گرفت.

مسعود

سلام هم درد... هم درد داستان و هم درد خود را به محاکمه گذاشتن... من هم این روزها زیاد خودم را به چالش می کشم و به گمانم انتها و یا بهتر است بگویم ابتدای این خیابان گناه آلود را که جستم ،خود خواهی را نشانم دادم!...راهی که بیراه است و از خدا دور... قدم می زنم در وبلاگت و اگر اجازه بدهی خوشحال می شوم از تبادل لینک...

مهسا

عجب درد مشترکی ست این درد فراموشی خدا.

0098

چه فروتنانه

شکلات تلخ

ما خدا را فراموش کرده ایم اما او ما را فراموش نکرده است [بغل]

هستی‌

فکر می‌کنم بیشتر اینها که نوشتی‌ نشانه خستگی تا فراموش کردن خدا.

یک زن

سلام دوست خوبم.خیلی جالبه که تو تو حرفهات از خدا یاد میکنی در حالی که میگی خدا رو فراموش کردی؟این نشون میده که تو هنوزم بنده خوب خدایی.اگه تو هم بخوای فراموشش کنی که نکردی خدای مهربون هیچ وقت تو رو فراموش نمیکنه. ممنونم که بهم سر زدی.بازم پیشم بیا.خوشحال میشم.

تی تی

چي؟ چكار كردي؟ دفعه آخرت باشه ها. اي پسره بد عادت ميكني به اين كارا [چشمک]

معین

داداش به خدا خرابت شدم با این داستان