شاید برای تو نوشتمش

به هر جا نگاه می کند راهی نمی بیند. حتی یک روزنه که از درونش بنگرد. به فضایی دیگر ، به جایی جز این جا ، این فضا. می داند باید به درون خود بنگرد. اما چه سود که هر گاه به درون خود می نگرد نفرتش می گید. انسانی همیشه اینگونه بوده است! همیشه آب در کوزه اش بوده اما تشنه لبان دور جهان می گردد. شاید این هم از خواست خدا بوده! بگذار جور دیگری بگویم. چند روزی که به ماه رمضان مانده انسانهایی که به دنبال بازگشت به خویشتن و جستن راهی برای رسیدن به ملکوت و انسانیت دوباره ی خویش دارند یعنی به دنبال خدا و ایمان گم شده اشان هستند برای خودشان تصمیم هایی می گیرند تا اینی که هستند را فراموش کنند و آنی باشند که آسایش و آرامش قلبی اشان را فراهم آورد. در آن ماه طلب آمرزش و رهایی از کرده های خود را دارند و با این کار می خواهند خداوند یار و یاورشان باشد. اما همانطور که می دانید و معلوم است! دریقا که پس ازپایان آن ماه چندی نمی گذرد که همان آش و همان کاسه می شود! و اینک که محرم است حجوم همان ها را می توان به حسینیه ها و مجالس عزاداری امام حسین (ع) دید و ناکامی گذشته اشان را در ناله هایشان می توان یافت. به درستی که *انسان همیشه در خسران است مگر آنان که ایمان آوردند و نیکی کردند و به درستی و صبر سفارش کردند.

 


* قسمتی از آیه ی مبارک والعصر
مربوط : بیشتر برای حال خودم بود تا دیگران

 

/ 11 نظر / 20 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احسان

سلام عزیز . خوشحالم که هنوز می نویسی و مثل من دچار یبوست روحی نشدی !!! امیدوارم ببینمت. موفق باشی و شاد

مانی مسیحا

مهم نیست برای چه کسی نوشته شده... قشنگ بود!

خورشید

درود 1- هشدار خوب و ارزشمندی بود، سپاس ××××××××××××××××× 2- امروز صبح رانندگان زحمتکش خودروهای بزرگ همگانی(اتوبوس خط واحد) - بخش خصوصی- برای اینکه از آغاز سال تا کنون حقوقشان کامل پرداخت نشده و حتی این 2 ماه آخر اصلآ پرداخت نشده! و رانندگان بخش دولتی هم چون در 2 ماه آخر تنها ماهی 100 هزار تومان دریافت کرده اند و حق بیمه شان نیز از سوی اتوبوسرانی پرداخت نشده اعتصاب کرده بودند و نزدیک به 2 ساعت دیرتر راهی کار شدند! اینها را یک راننده از سر درددل به من گفت و گفت که از اینکه این رویداد در روز هایی که دانش آموزان امتحان دارند پیش آمده و آنها امروز علاف شده اند ناراحتند ولی می گفت چاره دیگری هم نداشته اند بدرود

نم نمک

موفق باشید یاد قصه‌ی یخ فروشی افتادم که گریه می‌کرد و می‌گفت بیاید یخ‌هام رو بخرید این همه‌ی سرمایه‌ی منه که درحال آب شدنه .... همین!

افسون کودک طبیعت

سنگینی باری که خدا بر دوش ما می گذارد آنقدر زیاد نیست که کمرمان را خرد کند آنقدر است که ما را برای دعا به زانو درآورد.

شهره

بنظر من بدون محرم و ماه رمضان میشه انسان بود و اهداف مثبت داشت ...همین که بعضی ها فکر میکنن فقط در این ایام میتونن مثبت باشن و بعدش همه چیز رو فراموش کنند نشون دهنده این مسئله ست . ایمان احتیاجی به زمان و مکان خاصی نداره یا درانسانها موجوده و یا نه ! سبز باشی .

مسخره است همه چیز چرا این همه دروغ راه حلت فقط گریه است

یه مهربون

سلام شبت قشنگ راستش اودم فقط ببینم اپیدی چون خیلی وقته سر نزده بودم نبودم دیگه ولی پستات عجیب ساده و روان بود و یه جورایی عجیب تر به دلم نشست دوباره کانکت شدم بهگم بهتون مخصوصا این پستتون یه جورایی فکر کنم حرفه همه ملته